REKLAMA
Znaleziono 2088 wyników
Rząd planuje wielkie inwestycje w drogi, koleje, lotnictwo, wody i porty morskieartykuł
Pokaż artykuł
Rząd planuje wielkie inwestycje w drogi, koleje, lotnictwo, wody i porty morskie
10 lutego 2025 r. w Łodzi minister infrastruktury Dariusz Klimczak wraz z wiceministrem rozwoju i technologii Michałem Jarosem, w towarzystwie reprezentantów jednostek i spółek nadzorowanych przez resort infrastruktury, spotkali się z przedstawicielami branży budowlanej. Spotkanie było pierwszym tego typu wydarzeniem, którego celem jest zacieśnienie współpracy między administracją rządową a sektorem budowlanym. Zaprezentowano plany inwestycyjne na najbliższe dwa lata o wartości 80 mld zł.
Katowice pracują nad gminnym programem rewitalizacjiartykuł
Pokaż artykuł
Katowice pracują nad gminnym programem rewitalizacji
Do końca 2023 roku proces rewitalizacji w Katowicach był prowadzony na podstawie Lokalnego Programu Rewitalizacji. Jednak ustawa o rewitalizacji wymusiła zmiany w tym zakresie. Katowice przygotowują się do rozpoczęcia procedury sporządzenia Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Katowice do 2030 r.
[Polska] Jakie mieszkanie wybrać z dopłatą? Nowe, czy używane?artykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Jakie mieszkanie wybrać z dopłatą? Nowe, czy używane?
Wkrótce o państwową dopłatę do kredytu będą mogły ubiegać się także osoby nabywające mieszkania używ...
HENPOL już szósty raz Solidną Firmąartykuł
Pokaż artykuł
HENPOL już szósty raz Solidną Firmą
HENPOL sp. z o.o. została wyróżniona w tegorocznym konkursie Solidna Firma. Certyfikat rzetelności o...
Polskie miasta i branża zrównoważonej mobilności apelują o kontynuację prac nad programem „Mój Rower Elektryczny”artykuł
Pokaż artykuł
Polskie miasta i branża zrównoważonej mobilności apelują o kontynuację prac nad programem „Mój Rower Elektryczny”
Polskie Stowarzyszenie Nowej Mobilności z 22 sygnatariuszami zwrócili się do Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z listem otwartym, apelując o kontynuację działań nad programem „Mój Rower Elektryczny”.
Z każdym nowym metrem torów – bliżej powrotu pociągów do Łomżyartykuł
Pokaż artykuł
Z każdym nowym metrem torów – bliżej powrotu pociągów do Łomży
Największa od dekad inwestycja kolejowa w rejonie łomżyńskim wchodzi w kluczowy etap. W Łomży i na linii do Śniadowa postępują prace, dzięki którym w czerwcu przyszłego roku na trasę wrócą pociągi pasażerskie – po raz pierwszy od ponad 30 lat. Inwestycja jest finansowana z rządowego Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej Plus.
Inwestycje z KPO przekroczyły w tym roku już ponad 1 mld złartykuł
Pokaż artykuł
Inwestycje z KPO przekroczyły w tym roku już ponad 1 mld zł
Program Czyste Powietrze, laptopy dla nauczycieli, remont i budowa żłobków oraz ocieplanie budynków mieszkalnych i wymiana starych pieców – to inwestycje, na które rząd przeznaczył już ponad 1 mld zł ze środków pochodzących z zaliczki z Krajowego Planu Odbudowy (KPO).
[Polska] Mieszkanie dla młodych dopiero na starcie. Problemy z wykorzystaniem środków dostępnych w 2014 r.artykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Mieszkanie dla młodych dopiero na starcie. Problemy z wykorzystaniem środków dostępnych w 2014 r.
Stopień dotychczasowego wykorzystania środków przeznaczonych na program Mieszkanie dla młodych spraw...
Wszystkie dolnośląskie projekty Kolej Plus przeszły do dalszego etapu!artykuł
Pokaż artykuł
Wszystkie dolnośląskie projekty Kolej Plus przeszły do dalszego etapu!
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. dokonały oceny pod względem formalnym 96 wniosków złożonych przez sa...
SAN to mieszkanie bez podatku i z dofinansowaniem. Trwa nowy nabór we Wrocławiu!artykuł
Pokaż artykuł
SAN to mieszkanie bez podatku i z dofinansowaniem. Trwa nowy nabór we Wrocławiu!
Niższy czynsz, możliwość dopłat i brak podatku - to tylko część korzyści, jakie daje program Społecznej Agencji Najmu (SAN) we Wrocławiu. Trwa nowy nabór do programu, z którego mogą skorzystać kolejne rodziny, seniorzy, studenci i osoby pracujące w kluczowych zawodach. To realne wsparcie dla mieszkańców miasta.
Rewitalizacja Starego Rynkuinwestycja
Pokaż inwestycję
Rewitalizacja Starego Rynku
Łódź, Bałuty, Stary Rynek
inwestycja
Pokaż inwestycję
Cybulskiego 35
Wrocław, Cybulskiego 35
Będzie połączenie Bielska-Białej ze Skoczowem. Ogłoszono przetargartykuł
Pokaż artykuł
Będzie połączenie Bielska-Białej ze Skoczowem. Ogłoszono przetarg
Przywrócenie ruchu pasażerskiego z Bielska-Białej do Skoczowa to główny cel zadania realizowanego z Rządowego Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej+ do 2029 r. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej w ramach zadania pn.: „Rewitalizacja linii kolejowej nr 190 na odcinku Skoczów – Bielsko-Biała jako niezbędny element połączenia Śląska Cieszyńskiego z Krakowem (Cieszyn – Skoczów – Bielsko-Biała – Wadowice – Kraków)”.
W woj. mazowieckim powstanie nowa linia kolejowa. Ułatwi dojazd do Warszawyartykuł
Pokaż artykuł
W woj. mazowieckim powstanie nowa linia kolejowa. Ułatwi dojazd do Warszawy
Mieszkańcy Północnego Mazowsza bliżej lepszego dostępu do stolicy. 31 marca 2025 r. przedstawiciele spółki PKP Polskie Linie Kolejowe podpisali umowę na projekt nowej linii kolejowej Zegrze – Przasnysz. Projekt będzie kosztował 32,5 mln zł. Wykonawca ma 52 miesiące na przygotowanie dokumentacji i uzyskanie wszystkich potrzebnych pozwoleń, w tym środowiskowych i budowlanych.
[Kraków] Krakowskie nieruchomości drożejąartykuł
Pokaż artykuł
[Kraków] Krakowskie nieruchomości drożeją
Jak wynika z najnowszego raportu Szybko.pl, Metrohouse i Expandera, warto rozważyć zakup mieszkania,...
[Polska] Nadchodzą nowe zmiany w programie MdMartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Nadchodzą nowe zmiany w programie MdM
Założeniem programu Mieszkanie dla Młodych miało być ofiarowanie ludziom marzącym o własnych 4 kątac...
artykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Zmiany w MdM – czy „Młodym” będzie lepiej?
Program MdM działa już prawie od 2 lat. Dotychczas obejmował on jedynie rynek pierwotny, ale niedawn...
[Dolny Śląsk] Newag i Pesa złożyły oferty w przetargu na 11 nowych pociągów dla Kolei Dolnośląskichartykuł
Pokaż artykuł
[Dolny Śląsk] Newag i Pesa złożyły oferty w przetargu na 11 nowych pociągów dla Kolei Dolnośląskich
Koleje Dolnośląskie otworzyły oferty w dużym przetargu na dostawę 11 elektrycznych zespołów trakcyjn...
Budowa domu: drożej znaczy taniej!artykuł
Pokaż artykuł
Budowa domu: drożej znaczy taniej!
Z początkiem nowego roku uruchomiony został program dopłat do kredytów na budowę domów energooszczęd...
Pociągi wrócą do Lubska – jest przetarg na nowe połączenia z Kolej+artykuł
Pokaż artykuł
Pociągi wrócą do Lubska – jest przetarg na nowe połączenia z Kolej+
Kolej przybliży Lubsko do Zielonej Góry. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na przygotowanie projektu oraz realizację prac budowlanych na odcinku Lubsko – Bieniów. Szacowana na blisko 66 mln zł inwestycja z „Rządowego Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowe Kolej Plus do 2029 r.” zwiększy dostęp do pociągów w województwie lubuskim i zapewni dogodny dostęp do kolei.
REKLAMA